Çevre Danışmanlık Firmaları Ne İş Yapar?
Çevre Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir? Hangi Firmalar Çevre Yönetimi Hizmeti Verir?

ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Çevre Danışmanlık 

Hızlı nüfus artışıyla birlikte, sanayileşme, kentleşme ve ekonomik büyüme süreçlerindeki gelişmeler, çevresel kirliliğin de bir o kadar hızla artışına neden olmaktadır. İşletme, Sanayi Kuruluşu ve tesisler için bu süreçte, Çevre mevzuatına uygunluğunun kontrolü, denetlenmesi, çevresel kirliliğin en aza indirilmesi için gerekli önlemlerin alınması ve uygun teknolojik alternatiflerin belirlenmesinde Çevre Danışmanlık Firmaları önemli rol oynamaktadır.

Ülkemizin karşı karşıya kaldığı kirlilik sorunu, yaşam alanları için çevresel yönetim sisteminin belirlenmesi ve çevreyle ilgili yasal mevzuatlara uyum zorunluluğunu, daha temel bir gereksinim haline getirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 56. Maddesinde de belirtildiği üzere; “Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir.”

Her insanın, ortak varlığı olan çevreyi korumak ve bu doğrultuda yasal yükümlülüklerini yerine getirmek en temel vazifesidir. Bununla birlikte, İşletme, Sanayi Kuruluşu ve tesislerin de çevresel süreçlerde temel ilkeler belirleyerek, bu doğrultuda çevresel kirliliğe en az katkıda bulunması, yaşanabilir bir çevre için vazgeçilmezdir.

Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesine sahip, Çevre mevzuatına hâkim ve uzman kadrosuyla faaliyet gösteren Firmamız, Çevre Danışmanlık Hizmetleri ile yeni kurulacak ya da mevcut faaliyetine devam eden işletmeler için;

  • Çevre mevzuatına uygun, yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme,
  • Olumsuz durumların giderilmesi için gerekli yönlendirmeler,
  • Gereken iyileştirme faaliyetleri,
  • Personel için belirli periyodlarda bilinçlendirme eğitimleri,
  • Tesisin gerekli izin başvuruları ve takibi,
  • Ayrıntılı raporlar ve düzenleyici faaliyetler

ile işletmenize çevresel tüm aşamalarda destek olmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İl Müdürlüğüyle gerekli tüm bağlantıları, yasal süreç takibini, uzman ekibimizle sağlamaktayız.

Kalite ve yaşanabilir çevre ilkesiyle, sizlere enerjik ve profesyonel ekimizle, güvenilir, yenilikçi ve verimli bir hizmet sunmaktayız.

Çevre için, saygı, sorumluluk ve farkındalık ilkesi ile yerel değil küresel “Çevre Etiğini” kabul ederek, çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştirmekteyiz. Yaşanabilir tek bir Dünyamız var.

Bilgi Çevre Danışmanlık İle profesyonel iş çözümlerimizden yararlanabilirsiniz, çözüm ortağımız olmak için bize ulaşın.

Geri Dön
2021©copyright tbn web